Освітні ступені та спеціальності

Бакалавр

  • E2 "Екологія"
  • H5 "Водні біоресурси та аквакультура"

Магістр

  • E2 "Екологія"
  • H5 "Водні біоресурси та аквакультура"

Доктор філософії

  • E2 "Екологія"

Новини факультету

Вчена Рада екологічного факультету

25 червня відбулася вчена Рада екологічного факультету. Засідання розпочалося з привітання доцента Вереда П.І. з нагоди ювілею дня народження! Слухали звіти голів ДЕК ОП "Екологія" та ОП "Водні біоресурси та аквакультура", звіти завідувачів кафедр за рік роботи, звіти аспірантів. Обговорили стратегічне питання щодо виконання плану профорієнтаційної роботи та затвердили картки обліку підвищення кваліфікації НПП.

Всеукраїнський форум «Дні освітнього лідерства»

10–11 червня здобувачі першого да другого рівня вищої освіти спеціальності Н5 Водні біоресурси та аквакультура разом з кураторами долучились до Всеукраїнського форуму "Дні освітнього лідерства" організованого Національним університетом "Запорізька політехніка".
Тема форуму: «Університет 2030: освіта майбутнього»
Мета форуму: створити простір для стратегічного діалогу та формування спільного бачення трансформації університетів як активних агентів суспільних змін, що забезпечують якісну освіту, підтримують інновації, сприяють розвитку громад і відповідають на виклики економіки майбутнього.
Форум мав на меті об’єднати зусилля освітян, бізнесу, влади та громадянського сектору для розбудови нових моделей партнерства, проєктної взаємодії та підготовки фахівців, здатних діяти в умовах швидких змін і невизначеності.

Практичне заняття на Білоцерківській експериментальній гідробіологічній станції

Для здобувачів вищої освіти 4 курсу спеціальності 207 "Водні біоресурси та аквакультура" відбулося практичне заняття на Білоцерківській експериментальній гідробіологічній станції.
Студенти отримали цінні практичні навички з підготовки інкубаційного цеху до проведення нерестової кампанії.
Заняття провів старший науковий співробітник Юрій Миколайович Худіяш, який поділився своїм досвідом та професійними знаннями.
Дякуємо всім учасникам за активну участь! Це важливий крок до формування майбутніх фахівців в галузі аквакультури та водних біоресурсів!

Виробнича практика в умовах рибницьких господарств

Триває виробнича практика здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) РВО спеціальності Водні біоресурси та аквакультура Білоцерківського НАУ в умовах рибницьких господарств: RAS, ставові коропові, індустріальні холодноводні різних регіонів України!
Дякуємо нашим роботодавцям за всебічне сприяння і підтримку майбутніх фахівців!

Робочі екскурсійно-практичні заняття у виробничих умовах

Впродовж тижня з 7 по 11 квітня науково-педагогічними працівниками кафедри іхтіології та зоології здійснено робочі екскурсійно-практичні заняття у виробничих умовах м. Біла Церква. Здобувачі ОП Водні біоресурси та аквакультура першого та другого рівнів вищої освіти засвоїли програмні результати навчання за основними та вибірковими компонентами. НПП провели профорієнтаційну роботу серед працівників, а здобувачі отримали інформацію та пропозиції щодо подальшого працевлаштування!

Тиждень STRIM-лекцій

На кафедрі іхтіології та зоології Білоцерківського НАУ із залученням провідних фахівців галузі рибництва, стейкголдерів пройшов тиждень STRIM-лекцій.
Щиро дякуємо лекторам за приділений час, обмін досвідом і безпечне мотивуюче “перебування” в умовах виробництва:
Юрію РУДЮ, к.б.н., завідувачу лабораторії біотехнологій ІРГ; 
Олександру САПОНЧИКУ, випускнику-стейкголдеру, головному рибоводу AQUAFARM;
Марині ПАШКО, члену ради роботодавців, к.с-г.н., керівнику дільниці ТОВ СРП “Осетр”;
Яніні КАРПОВІЙ-ЛАУРСЕН, к.е.н., директору ТОВ “ЛАУРСЕН АКВАКУЛЬТУРА”.

Гуманні альтернативи замість експериментів на тваринах

27 березня за підтримки міжнародної мережі за гуманну освіту (InterNICHE) та німецької організації «Лікарі проти експериментів на тваринах» (DAAE) кафедра іхтіології та зоології Білоцерківського НАУ підписала договір та отримала сучасне обладнання, фахове програмне забезпечення, що дозволяє проводити навчальний процес без використання тварин.
Відтепер студенти зможуть опановувати освітні компоненти із використанням інноваційних технологій в умовах віртуальної лабораторії, що відповідає світовим стандартам гуманного ставлення до тварин.
Модератором від Білоцерківського НАУ виступила, професор Гриневич Наталія, а від ГО "InterNIECHE" та координатор проєкту в Україні Дмитро Лепорський. Дякуємо партнерам за підтримку та спільну роботу!

Виховна година, присвячена Дню українського добровольця

Для студентів екологічного факультету була проведена виховна година, присвячена Дню українського добровольця. Студенти мали унікальну можливість поспілкуватися з представниками волонтерської організації «Спільно за мир» – Наталією Василівною та Анною Юріївною. Гості поділилися своїм безцінним досвідом волонтерства, розповіли про допомогу нашим захисникам та наголосили на важливості єдності й підтримки.
Особливою частиною заходу стала презентація студенток 2-го курсу Шараєвської Діани та Верголяс Олександри, що висвітлила роль добровольців у боротьбі за незалежність України!

Міжнародна співпраця

Укладено договір  Міжнародної співпраці між Faculty of Fisheries and Protection of Waters University of South Bohemia in České Budějovice, Czech Republic та Екологічним факультетом Білоцерківського НАУ. Договір завізовано деканами: Prof. Ing. Tomáš Policar, Ph.D. та доктором  с.-г. наук, професором Олександром Мельниченком.

День відкритих дверей

Під час Дня відкритих дверей ми радо зустріли учнів шкіл та студентів технолого-економічного фахового коледжу БНАУ. Майбутні абітурієнти мали змогу ознайомитися з умовами  вступу до Білоцерківського НАУ. 

Про факультет

  • Новітні навчальні технології.
  • Участь у програмах стажування в компаніях-партнерах.
  • Стажування в іноземних вищих учбових закладах. 
  • 100% забезпечення гуртожитком. 
  • Військова кафедра.

1999 року ректор університету академік НААНУ Володимир Максимович Власенко поставив перед деканом зооінженерного факультету завдання – підготувати обґрунтування і пакет необхідних документів для відкриття і ліцензування у Білоцерківському ДАУ нового напряму підготовки фахівців 0708 – екологія за спеціальністю 6.070800 – екологія і охорона навколишнього середовища, освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр”.

4 лютого 1999 р. була створена робоча група у складі: В.Г. Герасименко – доктор біологічних наук, професор, академік НААНУ, проректор з навчально-виховної роботи; М.С. Ківа, В.І. Бала, С.П. Бабенко – кандидати сільськогосподарських наук.

Робоча група підготувала робочий навчальний план на основі типового, склала лист на ім’я голів облдержадміністрацій Вінницької, Київської, Кіровоградської, Черкаської та Чернігівської областей, які виступали замовниками зазначених фахівців. Крім того, наші звертання за підтримкою були направлені до депутатів Верховної Ради України, Міністерства аграрної політики України, обласних управлінь сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій.

Після завершення роботи над навчальним планом підготовки екологів група приступила до роботи над складовими стандартів освіти: освітньо-кваліфікаційної характеристики та освітньо-професійної програми (ОПП), які тільки починали розроблятися і впроваджуватися у вищих навчальних закладах України.

25 лютого 2001 року авторський колектив науковців університету у тому ж складі під головуванням Миколи Євдокимовича Кучеренка – доктора біологічних наук, професора, академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, декана біологічного факультету, завідувача кафедри біохімії Національного університету ім. Т.Г. Шевченка, голови навчально-методичної комісії з біології Міністерства освіти і науки України закінчив розробку перших двох компонентів Стандарту освіти зі спеціальності „Екологія та охорона навколишнього середовища”, а саме освітньо-кваліфікаційної характеристики і освітньо-професійної програми, які були розроблені в Україні вперше.

Студентська діяльність

В.о. студентської ради екологічного факультету: 
Потіха Діана Ігорівна
Студентський декан
Староста 4 курсу 1 групи спеціальності «Екологія»
 
Заступник голови студентської ради:
Староконь Олег Васильович
Студент 2 курсу спеціальності «Екологія»
 
Сорока Крістіна Олександрівна
Секретар студентської ради екологічного факультету
 
Старости факультету:
 
Драбушевська Крістіна Олександрівна
Староста 1 курсу спеціальності «Екологія»
 
Литвин Ярослав Олександрович
Староста 1 курсу спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура»
 
Шараєвська Діана Олександрівна
Староста 2 курсу спеціальності «Екологія»
 
Харатинська Анна Віталіївна
Староста 2 курсу 1 групи
спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура»
 
Грицаюк Богдана Сергіївна
Староста 2 курсу 2 групи
спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура»
 
Дмитрієнко Дмитро Володимирович
Староста 3 курсу 1 групи
спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура»
 
Устименко Валентина Віталіївна
Староста 3 курсу 1 групи
спеціальності «Екологія»
 
Потіха Діана Ігорівна
Староста 4 курсу 1 групи
спеціальності «Екологія»
 
Контуш Анастасія Олександрівна
Староста 4 курсу 1 групи
спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура»
 
Деркач Вікторія Миколаївна
Староста 5 курсу
1 групи спеціальності «Екологія»
 
 
Волинець Ілона Олександрівна
Староста 2 курсу магістратури 1 групи
спеціальності «Екологія»
 
 
Устименко Валентина Віталіївна
представниця від екологічного факультету
у студентському самоврядуванні гуртожитку №4
                                                                               
Рудичева Марія Андріївна
Призерка змагань з шахів
                                     

Навчально-науковий комітет:

Грицаюк Богдана Сергіївна – студентка 2 курсу, «Водні біоресурси»

Харатинська Анна Віталіївна – студентка 2 курсу, «Водні біоресурси»

Сорока Крістіна Олександрівна – студентка 2 курсу, «Екологія»

 

Комітет співдії якості та з питань змісту освіти:

Литвин Ярослав Олександрович – студент 1 курсу, «Водні Біоресурси»

Верголяс Олександра Олександрівна – студентка 2 курсу, «Екологія»

Устименко Валентина Віталіївна – студентка 3 курсу, «Екологія»

 

Культурно-виховний комітет:

Контуш Анастасія Олександрівна – студентка 4 курсу, «Водні Біоресурси»

Потіха Діана Ігорівна – студентка 4 курсу, «Екологія»

 

Інформаційний комітет:

Симоненко Вікторія Русланівна – студентка 2 курсу, «Екологія»

Драбушевська Крістіна Олексіївна – студентка 1 курсу, «Екологія»

 

Спортивно-оздоровчий комітет:

Богдан Сергій Олександрович – студент 2 курсу, «Екологія»

 

Комітет екоблагоустрою:

Шараєвська Діана Олександрівна – студентка 2 курсу, «Екологія»

 

КАФЕДРИ

Іхтіології та зоології

 
Основними завданнями є підготовка фахівців, здатних до розв'язання складних спеціалізованих задач та практичних рішень в галузі аквакультури, раціонального використання, охорони і відтворення водних біоресурсів...

Аквакультури та прикладної гідробіології

Кафедра є структурним підрозділом, який складає фундамент професійної і практичної підготовки майбутніх фахівців іхтіологів-рибоводів, формує систему компетентностей в сфері аквакультури та водних екосистем...

Безпеки життєдіяльності

Кафедра безпеки життєдіяльності здійснює підготовку та є випусковою для здобувачів бакалаврського і магістерського рівнів вищої освіти за спеціальністю 101 "Екологія", формуючи фахівців із глибокими знаннями у сфері екології...

Екології та біотехнології

Головним завданням кафедри є підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі екології та біотехнології, здатних розробляти ефективні природоохоронні заходи та впроваджувати сучасні біотехнологічні рішення для вирішення екологічних проблем сучасності...

Загальної екології та екотрофології

Кафедра загальної екології та екотрофології спрямовує свою діяльність на підготовку висококваліфікованих фахівців з глибокими знаннями в екології, агроекології та екотрофології на бакалаврському, магістерському та PhD рівнях...

Декан факультету

Деканат

Гриневич Марина Миколаївна

диспетчер стаціонарної форми навчання
0

Адреса факультету

м. Біла Церква, вул. Героїв Чорнобиля, 3А, корпус 9

м. Біла Церква, вул. Героїв Чорнобиля, 3А, корпус 9