Вебінари від Державної науково-технічної бібліотеки України
Державна науково-технічна бібліотека України запрошує взяти участь у безкоштовних вебінарах, що проводяться українською мовою на платформі ZOOM.
Для участі у заходах необхідно зареєструватись за вказаними нижче посиланнями.
Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90% основного часу вебінару.
5 травня – «Наукові ресурси – для дослідників в галузі медицини»
Початок о 15-00
У програмі вебінару: доступ до медико-біологічних публікацій та даних відкритого доступу, а також до ресурсів проєкту Reseacrh4Life (HINARI) та журналів видавництва Bentham Science (доступ для України безкоштовний до кінця 2025).
Спікери: Тетяна ЯРОШЕНКО, Олена РАЧИНСЬКА (ДНТБ України)
Реєстрація – https://salo.li/7393a5c
7 травня – «Управління даними досліджень: кращі практики організації, зберігання та поширення»
Початок о 12-00
Вебінар присвячено сучасним підходам до управління дослідницькими даними. Учасники дізнаються, як правильно планувати, організовувати, зберігати та поширювати дані відповідно до міжнародних стандартів і етичних вимог. Особливу увагу буде приділено практичним інструментам, вимогам організацій, які фінансують дослідження, принципам FAIR та можливостям відкритого доступу.
Спікер: Ольга КРАМАРЕНКО (СумДУ, ДНТБ України)
Реєстрація – https://salo.li/8304BC8
14 травня – «Міжнародна співпраця науковців України в дзеркалі наукометрії: До Міжнародного дня науки»
Початок о 10-00
Спікери: Тетяна ЯРОШЕНКО (ДНТБ України), Ірина ТИХОНКОВА (Clarivate)
Реєстрація – https://salo.li/fd85A74
21 травня – «Огляди інструментів перевірки відповідності дослідницьких даних принципам FAIR: FAIR Data Self-Assessment Tool, F-UJI, DANS FAIRdat tool, FAIR Aware»
Початок об 11-00
Вебінар присвячений огляду основних інструментів для самостійної оцінки відповідності дослідницьких даних принципам FAIR (Findable, Accessible, Interoperable, Reusable – Відшукувані, Доступні, Сумісні, Багаторазового використання).
Основні інструменти, що розглядаються:
FAIR Data Self-Assessment Tool – базовий інструмент самооцінки, що дозволяє дослідникам оцінити наскільки їхні дані відповідають принципам FAIR через серію питань.
F-UJI – автоматизований інструмент для оцінки FAIRness даних, який аналізує метадані та структуру даних, надаючи детальний звіт про відповідність.
DANS FAIRdat tool – розроблений Нідерландським архівом даних інструмент для оцінки та покращення FAIRness наборів даних з рекомендаціями щодо вдосконалення.
FAIR Aware – освітній інструмент, що поєднує оцінку з навчанням, допомагаючи дослідникам не лише оцінити свої дані, але й краще зрозуміти принципи FAIR.
На вебінарі буде представлено порівняння цих інструментів, їхні переваги та недоліки, а також практичні рекомендації щодо їх використання для покращення якості дослідницьких даних.
Спікер: Світлана ЧУКАНОВА, (Американська бібліотека ім, Віктора Китастого НаУКМА, ДНТБ України)
Реєстрація – https://salo.li/e5b5463
Більше інформації:
Офіційний сайт ДНТБ України (розділ ЗАХОДИ)
Відео вебінарів ДНТБ України розміщено за посиланням – https://salo.li/Dd9ff06
З організаційних питань проведення вебінарів просимо звертатись до Олени Рачинської – завідувач відділу електронних інформаційних ресурсів ДНТБ України.